Skaner hp scanjet 3670 na Windows 7

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 104
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 8:51 am

Skaner hp scanjet 3670 na Windows 7

Post autor: admin »

Skorzystanie ze skanerów HP Scanjet 36x0 na Windows 7 przysparza trochę problemów. Przede wszystkim firma Hewlett-Packard jest o tyle wredna, że nie pozwala na ściągnięcie aktualnych sterowników. Można jedynie zamówić oprogramowanie na CD poprzez telefon do Ameryki. Przy sobie trzeba mieć numer identyfikacyjny skanera i numer karty kredytowej. Dziękuję.

Na szczęście wszystko chodzi na najstarszych sterownikach, czyli po prostu na płytce załączonej do skanera. No może nie wszystko, ale program Nawigator HP i tak nie był zbyt przyjemny w użyciu, a tylko on nie chodzi.

Instalujemy więc zwyczajnie płytkę, wariant minimalny. Przy okazji instaluje się stary sterownik do skanera i okazuje się, że ten jest odpowiedni.

Po podłączeniu skanera ustawiamy odpowiedni sterownik:
  • Win-R (czyli okienko Uruchom), devmgmt.msc
  • Urządzenia do obrazowania, prawy przycisk na hp scanjest 3600 series
  • Aktualizuj oprogramowanie sterownika
  • Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika
  • Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze
  • hp scanjest series Wersja: 2.1.1.446 [2003-04-16]
    Jeżeli nie macie wyboru, to dobrze. Pewnie Windows nie zdążył jeszcze ściągnąć "lepszego" sterownika i macie ten prawidłowy, czyli stary
  • Dalej
  • Zamknij
Weryfikacja sterownika:
prawy przycisk na hp scanjet w managerze urządzeń, Właściwości, Sterownik, Wersja sterownika.

Jak skanować?

W katalogu C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin są różne programy do skanera. Ten główny, Hpqdirec, nie działa na Win7. Hpqscnvw to bezpośredni program skanujący, wszystko można zrobić przy jego pomocy. Przyciski skanera też działają. Można wybierać papiery, slajdy albo negatywy. Ten skaner pozwala zeskanować tylko jedną klatkę na raz. Negatywy muszą być przycięte na nie więcej niż 4.

Znane problemy:
  • Skaner się wiesza, jeżeli negatyw przesłoni mu takie małe okienko.
Testowałem to na Windows 7 32-bity. Jakby komuś się udało potwierdzić tę metodę na 64b, to proszę o info.
ODPOWIEDZ